don't get it

18. listopadu 2010 v 2:23 |  schované
Napsala jsem článek o tom, jak je vhodné vysrat se na média a mluvit s těmi, kteří mi mají co říct. Ale byl hloupej. Naivní. Takže jen řeknu, že fakt nechápu ten pud člověka on-line, co nutí klikat na všechny ty pitomosti typu "10 mýtů o orgasmu" či "jak zachránit váš vztah", nebo ještě lépe "10 věcí, kterých je třeba se vyvarovat, chcete-li zbohatnout, zhubnout, se seznámit, blablabla".
Fakt.
Vždyť po těch miliónech hodin strávených bezcílným proklikáváním všemožných pochybných rádobynereklamových odkazů, pročítáním bezduchých diskuzí (zejména pod novinkama.cz), kdy si marně lámu hlavu, kde se všechni ti blbci líhnou a jestli to doopravdy myslej vážně, bych už měla vědět, že na neexistuje článek, jehož čtení by nebyla ztráta času.
Fakt.
Všechno je to jen výplň těch mezírek mezi reklamou.
Fakt.
Narazila jsem (ačkoliv jsem se opravdu snažila jen odepsat na mail a na jiný stránky nechodit) na nějaký dobrý rady nějakejch lidumilů, co by rádi abych "našla cestu k úspěchu a konečně žila život jaký chci". No, díky kluci, ale není třeba. Ten život už mám.
Fakt.
A jen mě mrzí, že jsou lidi, kteří si myslí, že potřebují nějaké články, přednášky, semináře, poradce, asistenty a odborníky na všechno, co dělají. Od poradců na výživu, na udržení domácího rozpočtu, na skvělý sex, na zdravý životní styl, na výběr parnera, na plánování budoucnosti, na sport a kdesi cosi. Vždyť to zvládnou všici sami.
Fakt.
Život není složitá věc.
Fakt.
Nebuďte líní a myslete sami za sebe. Najdete vlastní cestu, vlastní myšlenky, vlastní řešení.
Fakt.
Já jsem asi buřič a nekonveční anarchisticko-utopistický kacíř, ale jsem přesvědčena o tom, že svůj život si dokážu žít šťastně a úspěšně sama. A svý problémy si i sama vyřeším. Bez placených poradců.


Ale aby tohle taky nebyl jen takovej typicky zbytečnej ublíženej internetovej hlod dělající pozadí té reklamě pod tím, tak vám přidám můj recept na úspěšný život.
Fakt
jednoduchej.
Nečti ty hemzy.
Nekoukej na zprávy.
Vynech všechny ty novinky, zprávičky, aktuality, drby a jiný informace, co tě jen rozptylujou a odváděj pozornost od věcí, co se tě týkaj.
Soustřeď se na vlastní problémy, výzvy a vlastní život, na lidi okolo.
Netrav čas zabíjením času mezi prací a spaním. Když nevíš co, nebloumej bezcílně po netu. Radši čuč na zeď a zamysli se nad tím, co bys chtěl dělat právě teď, a pak to udělej.
Když budeš řešit to, co máš a ve zbytku času dělat to, co chceš, tak budeš v pohodě.
Bude ti jedno, jestli seš úspěšnej, bohatej, obdivovanej, jesli žiješ správný záviděníhodný život.
No a když náhodou šťastnej nebudeš, tak i to ti bude jedno, protože nejsi blbej a víš, že život je o něčem víc, než o nějaké honbě za podstrčenými ideály.
Pochopíš, že prostě nejde mít furt ideální vztah, který je super vždycky a navěky, že nejde neustále dělat jen užitečnou a naplňující práci, že vždycky nejde všechno zvládnout nejlíp a nejdokonalejc. Že vlastně ty momenty šťěstí jsou je pozadí těm chvílím, kdy je všechno na hovno. Ty jsou totiž mnohem důležitější, to tyhle chvíle a problémy, kterým se snažíš vyhnout, tvoří tvůj život a tvojí osobnost. Tak je neodmítej. Prožij je, vyřeš je a jdi dál.


Já jdu spát. Protože už kážu. A to jsem se zařekla, že dělat nebudu.
Ale je pozdě.
A když hrajou Shadow On The Sun, myslím na Essetaura, ačkoliv už mi došlo, proč to dopadlo jak to dopadlo. Proč jsem to všechno provedla. A že se to jinak provést nešlo, že to jinak dopadnout nemohlo. Je to všechno nějak moc kosmicky osudový a důležitý, i když těžko říct z toho dělá ten rozdíl. Nemít ten přívěšek, tak si myslím, že to byl jen sen.
Ale když hrajou Far Far Away, tak myslím na Mëoitura, jak tu roztomile spí a jak posledních 14 dní bylo to nejlepší, co jsem s ním kdy zažila (a dost možná co jsem zatím zažila). A že je to dost divné, protože jsme se ani jeden nezměnili a ani jsme nedělali nic zvláštního. On pracoval, programoval a učil se, já pracovala, poklízela a četla si. Jako vždycky. Ale je to jiný. Mezi mnou a jím. Větší. Vřelejší. A každý večer děkuju Bohu, že to tak je.
Fakt.

Fakt je fakt divný slovo. Ale aspoň zas někdo jinej použije slovo nadužívání.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.