alternativní cizí vesmír = životohrožující hrozba

25. listopadu 2010 v 4:43 | někdo, kdo se za mě vydává, aby mě ztrapnil |  schované

Zvláštní pocit, koukat na svůj život pohledem někoho {tak} jiného. Převrací to svět úplně na hlavu. Prostě zas změna paradigmatů (jo, v množném!). Najednou zas přemýšlím o všem, co se tu okolo mě v poslední době stalo, ale tentokrát to tak nějak nevychází. Vůbec. Jako bych přišla o veškerou svoji výjimečnost, zajímavost, osobnost. Najednou jako bych byla nic, všichni mí tak zajímaví známí jsou pro teď jen další šedobílé mlhy tvořící pozadí těm Lepším. Zas jako by můj život, moje duše, moje whatevs. - prostě já, jako by nic z toho nebylo skutečné. Jsem jen taková ta pateticky komická vedlejší postava, kterou někde míjíte a pamatujete si ji jen podle toho, že vypadala divně.

Přehodnocuji veškeré své jednání. I jednání Tamtěch Dvouch. Proč z toho vycházím jako tupý slintající tupec s inteligencí rovnou debilovi? Škoda, že tu někde není po ruce ten papír z Mensy, který aspoň trošku naznačuje opak, ale pochybuju, že by ho má otrávená mysl vůbec vzala jako relevantní ukazatel. Něco se dneska pokazilo. Možná, že až se vyspím, budu to zas já a ne tahle blekotající troska roztříštěná silnou neznámostí a nepochopitelností cizích životů a jejich ještě nepochopitelnějších protagonistů.

Je to zlé. A stačí jen pár řádků od člověka, kterýho bych nikdy nemohla potkat. Nikdy. Naše světy nemají absolutně žádný společný prvek. A místo toho, aby byl její náhled obohacující, je spíš destruktivně mě eliminující.

Číst cizí blogy se mi nějak nevyplácí. Je to jako číst cizí životy. A já jsem ten, co rád nerovnice. Větší, menší. Lepší, horší. Nevycházím z toho hůř a míň vždycky, ale po každém porovnání si přijdu. Chudá. Ubohá. Nevím jak to vystihnout. Dokonce ani slova už nedokážu najít a hořce si uvědomuju, že Mëoitur má pravdu. Jsem blbá, když na mě někdo mluví, tak nedokážu přemýšlet a nějak odpovědět, plácám blbosti a působím jak zaostalý idiot. Sice by protestoval, že takhle přesně to neformuloval (neformuloval, ale já jsem ta ženská, co si z vyřčeného odvodí to, co si myslí). To jenom abyste si nemysleli.

Chm. Vystává zajímavá otázka - jestli že působím jako idiot, vypadám jako idiot a cítím se jako idiot; jsem idiot?
Ne, nechci znát odpověď. Stejně jako na další spoustu věcí. Nejsem fanda otevřené upřímnosti, která káže narovinu sdělit svůj postoj a názor do nejmenšího osvětlujícího detailu. Myslím si, že upřímnost je pěkná děvka, se kterou se lidi jen mlátěj, když chtějí mít čisté ruce a výmluvu, proč se necítit jak mrcha. Ehm. Asi další špatná zkušenost. Alright, nebudu Upřímnost hanět svou osobní nenávistí k nepříjemným a neskousnutelným pravdám, rozumně uznávám, že přímost a fér hru ano, ale jen někdy a s mírou a vůbec ne jako osobní štít proti emocím těch druhých a jako formu vzdávání se zodpovědnosti nad tím, co druhým svejma upřímnejma kecama dělám.
No jo. Zvláštní. Mlčela jsem, mlžila jsem, zkusila jsem otevřenost, všechny tři jsem prokládala lhaním...a vracím se k mlčení.
Ještě že mě nemůžete soudit. Nebo spíš, ještě že se nikdy nedozvím, co si o mě Tři myslí.

Ha, pomohlo to. Trochu jsem se vypsala a vymyšlenkovala. Ale i tak, je to protivné a otravné zjistit, že někde někdo a něco funguje podle dokonale neznámých pravidel. Ano, vím, jsem do jisté míry neofob, omezenec, konzervativec a vůbec špatně snáším, když se (některé) věci mění a už vůbec nesnesu, když je něco jinak, než jsem si myslela. Ale teď to vypadá, že to zvládnu a tu jinou slečnu, kteréžto pár měsíců internetových výlevů jsem si neuváženě pročetla, pěkně odložím do ztracena a nikdy na ní více nepomyslím. (blbost, teď všecko budu vidět skrz ten zatracenej cizí filtr).

Upřímně doufám, že dokážu vidět věci tak, jak jsem je vídala ještě před 4 hodinama (měli mě rádi, mají mě rádi, budou mě mít rádi. Doopravdy. Protože tak věci fungují. Protože T. řekl, že "protoze ses to ty".). A já jim věřím. A je mi jedno, jestli věřím lžím nebo ne. Protože o to tady nejde a nikdy nešlo.

Ael.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.