Objevy - tentokráte především o tom, že se holky stydí šklebit

1. října 2010 v 17:47 | A. |  schované
Fííha. Mám tři objevy. Nejspíš tři. Většinou, když takovýhle věci sepisuju, objevím ještě tak minimálně dvojnásobný počet než objevů, než deklaruji... Uvidíme dnes (schválně to číslo na začátku nebudu přepisovat - protentokrát (jindy to dělávám a je to otrava))...

Objev první. Měla bych být chlap. Já vím, je to takový objev staronový... A pro pořádek je to jen aktuální nálada, ne dlouhodobá touha. Důvody osvětlím až v souvislosti s

Objevem druhým - tím je, že jsem měla být režisér, scénarista a herec (ano - všechno v mužském). :) Aktuálně sleduju ne zcela nejnovější seriál - totiž "A bit of Fry and Laurie" a čím víc těch jejich scének vidím, tak tím víc jsem přesvědčená o tom, že tohle bych měla dělat taky.
Nicméně já nejsem chlap a pro tenhle druh humoru je bytí chlapem celkem zásadní. Aspoň si to myslím, přijde mi to tak nějak přirozenější. Je to možná jen hloupý předsudek, ale muži co dělají (dobrý) humor jsou zábavní a ženy (které se pokoušejí o ten samý druh humoru) jsou ....nechci říct trapný, ale je to tak.

Ha - objev třetí. Reaguju na poslední řádek. Už jsem si to myslela dřív, ale zapomněla jsem na to. Když to všechno vezmu ze svého úhlu pohledu a pominu úplně celý zbytek těch 360°, tak se domnívám, že na mně žena jako herečka může zapůsobit pouze v psychologicky hluboce propracované roli, nebo v případě, že je jí možno nějakým způsobem považovat za "ošklivou" . Asi to jen ženská genetická nenávist (všeobecně řečeno, nenávidíme příliš krásné ženy, protože nám kradou ideální muže :)) ), a tudíž je hloupé to tak brát, ale když si představím, že by třeba Mr. Bean byl ženská...

Uf - objev čtvrtý! Nedokážu přijít na jedinou komedii, ve který by měla hlavní roli žena (pokud pominu ty rádobyvtipné "romantické komedie" - že by komediální herečky opravdu byly ve většině případů spíše trapné než vtipné?
Nejspíš to je tím, že prostě nemůžem přestat budit zdání, že nám záleží na tom, aby nás muži neviděli s podivně zkrouceným obličejem v nemožném oblečení - popravdě řečeno, hrát ty své scénky před střediskem, tak do toho nejdu vůbec, ale pro Medvědici, kde jsme byly samý holky, tak tam jsem si to užívala úplně na max...
Další důvod může být že nemůžem snést pomyšlení, že by jiné ženy viděly, že nás ti muži vidí takto neelegantní, nesvůdné a neéterické. A také tím, že nechceme být neelantní, nesvůdné a neéterické (proto tak nemám ráda Simpsonovi - ne že by nebyli vtipní (občas), ale smát se jim by snížilo moji hodnotu jako té, která oceňuje poněkud vyšší humor, než jsou řeči o žraní, potu a prdění ;) ). Jo, je pravda, že tohle je trochu... jak to říct.... ubohý důvod - takový hrozně povrchně-elitářsko-slečinkovský, ale prostě to tak funguje. Alespoň u mě.

Objev pátý :) - chjo. Jsem teď deprimovaně vychechtaná - on totiž důsledek tohohle je, že jsem genderově schizofrenní. Ale tak naštěstí to platí jen pro ty "velké herecké komediální" věci, který stejně už nemám možnost provádět. Svoje malé herečkovské hrátky si stejně dělám ať je u toho kdokoliv /protože vyžadují jen nějakou repliku a ne pobavenívzbuzující vzhled/.

Stejně je to zajímavý. Škoda že ještě nejsem v tom úplně rozmysleném blogerském stavu, abych mohla napsat článek, který pochopí i někdo jiný. Ale to přijde. A až to přijde, třeba se k tomuhle tématu zase vrátím.

Ještě jsem zapomněla na poslední objev - nejméně zajímavý a nejméně objevný, na druhou stranu ale prakticky aplikovatelný a je tu alespoň elementární posibilita, že se objevu stane alespoň týden trvající a nějaký čas zabírající aktivita.
Ehm. Tedy. Budu šít. Asi.... Jednak mi došlo, že když pokaždé před usnutím si v duchu promýšlím nějaké /teď se mi usilovně nechce použít slovo "módní", ale nic jiného tu nemám/ kreace, tak to asi znamená, že bych se mohla do nějakou tu úžasnou věc taky vytvořit. Prostě spustit myšlenku po proudu realizace až by po nějaké době (jak se znám, tak po nesmírně dlouhé době) doplula do moře uskutečnění. Zrovna teď mám na mysli malé černé pro mladší sestru. A konkrétní modrou halenku s mašlí pro sebe. Inu uvidíme.
btw - Už jsem si zapsala, že až příště někoho budu žádat o pomoc při volbě střední školy, tak je třeba ho upozornit na skutečnost, že škola se vybírá ne podle mého intelektu a dosažených výsledků, ale podle věcí nad kterými přemýšlím. (Ano, teď mám období, kdy si myslím, že jsem měla být švadlenka).

Ty jo. A ten poslední odstavec úplně zabil všechno, co si z toho článku kdo mohl vzít. No nevadí, snad bude nějaký dopad na čtenáře příště.
 


Komentáře

1 Astrak | E-mail | Web | 8. října 2010 v 11:29 | Reagovat

To jsme objevili něco podobného, také si (avšak z dlouhodobého hlediska) někdy říkám, že jsem měl být ženská. No, "někdy" se vztahuje jen na chvíle, kdy přemýšlím až moc, což se mi v posledních dvou letech daří potlačovat, ať už negativnější či pozitivnější formou. To k prvnímu objevu.

Muh, s těmi komediálními herečkami máš pravdu (pokud nebudu počítat hlasové herečky... I když ty se nemají za co stydět, nikdo je alespoň v těch situacích, co ztvárňují, nevidí:D). Zajímavé, jak si některé věci člověk ani neuvědomí, dokud je někdo nenadnese.
Když se ti nelíbí Simpsonovi, tak co říkáš na South Park? A opovaž se říct, že je to to samé.:D

2 aeliren | Web | 8. října 2010 v 15:54 | Reagovat

Můžu se otázat k čemu/ v čem by ti prospělo být holka? Asi by mi prospělo, kdyby mi někdo dokázal ukázat ty nepopiratelné a obrovské výhody něžného pohlaví :D.

Jinak s tou neoblibou Simpsonových to je trochu komplikovanější než jak je to popsaný v tom článku.
Nedokážu to moc nějak vysvětlit (tenhle odstavec už píšu 10 minut :D), ale v té neoblibě jsou u mě nejen proto, že jsou místy dost nechutní (na kteréžto věci jsem já hodně citlivá, protože mám dost konkrétní představivost a když něco takového slyším anebo vidím, tak se mi doopravdy dělá špatně), ale taky proto, že se nedokážu bavit stejnými věcmi jako lidi okolo mě. Tedy ne vždycky, ale mívám "trucovité" nálady, kdy mi je všechno, co dělají ostatní, strašně protivné a odporné. A Simpsonovi (ačkoliv dřív mi byli úplně ukradení) do toho spadli ještě navíc kvůli mé žárlivosti).
Jinak na South Park nemám názor. Viděla jsem jen jeden díl někdy před 7 lety.

3 Astrak | E-mail | Web | 9. října 2010 v 13:37 | Reagovat

Nu, beru to asi jen kvůli tomu, že s mojí poněkud odtažitou a tichou náturou si jen těžko budu shánět partnerku. Ať už si kdo říká, co chce, společnost očekává iniciativu u mužského pohlaví, to je fakt. Samozřejmě se mi jinak zdá život svého pohlaví lehčí, kdybych se však narodil jako holka, tak bych to bral jako přirozenou věc a nijak se nepozastavoval. No, už to nějak neřeším, pomalu se srovnávám s eroge, hentaiem a normálním pornem.:D

Muh, tak to kdyžtak můžeš někdy zkusit nějaký díl z posledních dvou řad. Původně se autoři South Parku zabývali jen filmovými parodiemi a zesměšňováním (tedy vyobrazováním) americké společnosti. Pomalu pak přesedlali na satiru, reagování na současné dění a podobné věci.

4 aeliren | Web | 9. října 2010 v 15:15 | Reagovat

Brát to podle svého přítele, který má ještě horší verzi té tvé odtažité a tiché nátury, tak si stačí počkat, až se k tobě nastěhuje takový drzoun jako  já ;D.
Jinak já to že jsem holka taky beru jako přirozenou věc. Jen mám takovou utkvělou představu, že si (jakýkoliv) kluci užijou více zábavy než (ošklivý) holky. :))

5 Astrak | E-mail | Web | 10. října 2010 v 20:57 | Reagovat

Víš, co by ti na to moje já v emo módu řeklo.:D
Na kluky to rozdělení na "hezcí" a "oškliví" platí také, muh.

6 aeliren | Web | 10. října 2010 v 22:53 | Reagovat

Tebe v emo módu nelze brát vážně, to by sis měl uvědomit :D.
btw tenhle problém řeším tak, že říkám až druhou věc co mě napadne, protože ta zpravidla působí o něco méně emo než ta první :).

Fakt? Tak to rozdělování musí dělat muži samotní (anebo hodně divný ženský se kterýma jsem nikdy neměla co dočinění a doufám, že mít ani nebudu). Chlap se zkrátka podle vzhledu nesoudí. Jediný, co u mě krása chlapa ovlivní je to, jestli bude sestra počastována hláškou typu "hele sexouš", a to ještě jen v případě, kdy jsem si naprosto jistá, že už ho v životě nepotkám. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.